Klasowe przygotowania do Świąt

W ostatnim dniu nauki stacjonarnej uczniowie szkoły razem z wychowawcami przygotowywali się do okresu Bożego Narodzenia. W klasach 1-3 uczniowie poznawali historię Bożego Narodzenia oraz uczyli się kolęd. Klasy 4-8 urządzały sobie zaś klasowe dzielenie się opłatkiem.

Klasy 1-3

Uczniowie z klas 1-3 nie mogli doczekać się świąt. Dlatego, w pełnym radości oczekiwaniu, ich Wychowany chcieli przygotować dzieci na okres Bożego Narodzenia. Uczniowie poznawali tradycje wigilijne oraz dekorowali swoje klasy. Przygotowywali stół wigilijny, ubierali choinkę oraz śpiewali kolędy. Czytali także opowieści wigilijne i redagowali życzenia świąteczne. Ostatni dzień w szkole przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie spędzili miło i na pewno na długo go zapamiętają.

W klasach 4-8 uczniowie obchodzili wigilie klasowe. Częstowali się słodkościami zrobionymi własnoręcznie oraz słuchali kolęd i pastorałek, wczuwając się w nastrój świąt. W klasach były organizowane różne zabawy związane ze świętami Bożego Narodzenia. Poza tym uczniowie wraz z ich wychowawcami łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.

przyg. Patryk Wojnarski i Adam Mituś, klasa 7b (KMR)