Gminny Konkurs Plastyczny

Nie dokuczam w realu i w sieci, i chcę, by inni mnie szanowali

Na przełomie maja i czerwca Szkoła Podstawowa w Stróżówce zaprosiła do konkursu plastycznego „Nie dokuczam w realu i w sieci, i chcę by inni mnie szanowali” uczniów ze wszystkich szkół Gminy Gorlice. Konkurs był organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VI.

Głównym celem, jaki przyświecał temu konkursowi, było zwrócenie uwagi na to, że ludzie powinni być dla siebie życzliwi, tak w relacjach bezpośrednich, jak i w sieci.

„Nim się odezwiesz, pomyśl pierwej nieco, bo często słowa jakby z worka lecą.” Aleksander Fredro

Słowa Aleksandra Fredry zwracają uwagę na to, że należy się zastanowić nad słowem wypowiadanym i pisanym, ponieważ słowa mogą uskrzydlić lub bardzo zranić.

W piątek 11 czerwca komisja w składzie: Anna Siarkowicz – nauczyciel plastyki i Beata Ludwin – nauczyciel informatyki,  dokonała oceny prac, które napłynęły do naszej szkoły od uczniów z: Dominikowic, Kobylanki, Klęczan, Zagórzan, Ropicy Polskiej i Stróżówki.

Komisja miała bardzo trudne zadanie, ponieważ brała pod uwagę: zgodność pracy z tematem, oraz pomysł, estetykę i samodzielność wykonywania prac. Jednak po dłuższych konsultacjach wyłoniła zwycięzców:

W kategorii klas I-III
I miejsce –Milena Hoberek
ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Zagórzanach

II miejsce- Milena Ziomek
 ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stróżówce

III miejsce- Gabriela Smoła
ze Szkoły Podstawowej im. Gen. Władysława Sikorskiego w Ropicy Polskiej

W kategorii klas IV-VI

I miejsce -Oliwia Duda

ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicz w Dominikowicach

II miejsce– Julia Gwóźdź

ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Stróżówce

III miejsce- Martyna Kotowicz

ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stróżówce

Zwycięzcom gratulujemy !!!
Nagrody i dyplomy  zostaną dostarczone w najbliższym czasie.

przyg: Pedagog – Maria Urban