Kulig zawsze jest cool…

Uczniowie szkoły wraz z wychowawcami w styczniu i lutym podziwiali uroki zimowego krajobrazu i czuli świeże mroźne powietrze w płucach dzięki udziałowi w kuligach zorganizowanych w “Końskiej Dolinie” w Izbach....

Sanie z uczestnikami kuligu

31 stycznia i 1 lutego, korzystając z uroków pięknej zimy, klasy 4, 6b, 5b, 7a i 7b  wybrały się na kulig do Końskiej Doliny położonej w malowniczym Beskidzie Niskim w niewielkiej wsi Izby u podnóża góry Lackowa. Główną atrakcją wycieczki była przejażdżka saniami przez pola i drogi leśne. Dzieci siedziały w stylowych saniach, zaprzężonych w parę koni. Podczas ekscytującej przejażdżki, wszyscy podziwiali fantastyczne krajobrazy w zimowej odsłonie. Po zakończeniu kuligu, mogliśmy rozgrzać się gorącą herbatą oraz przygotowaną pieczoną kiełbasą. Szybko nabraliśmy sił i energii do szalonych zabaw na śniegu.
Ten dzień był dla wielu niesamowicie emocjonujący. Wróciliśmy do domu pełni wrażeń i wspomnień, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

22 stycznia klasy 5a, 6a oraz 8 wybrały się wraz z wychowawcami do “Końskiej Doliny” w Izbach na zimową przygodę…. Przyroda zaskoczyła nas brakiem odpowiedniej ilości śniegu na kulig, ale przejazd bryczkami po zamarzniętej i zlodowaciałej drodze pozostawił również niezatarte wrażenia. 

Mimo pozornie niesprzyjających warunków atmosferycznych, wycieczka była bardzo udana. Do tego kiełbaska pieczona na ognisku i gorąca herbata pozwoliły wszystkim ogrzać się. Jeśli komuś było mało, można było dodatkowo uwolnić endorfiny gorącą czekoladą z bitą śmietaną. Wszyscy zgodnie orzekli, że wyprawa była udana mimo przeciwności natury.