W Stadninie „Eldorado”

23 maja 2024 r. uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią wybrali się na krótką wycieczkę klasową do Stajni „Eldorado”w Kobylance.

Uczniowie z zadowoleniem i wielkim zainteresowaniem oglądali stajnie i boksy, w których znajdowały się konie różnej maści. Dla wielu dzieci, była to pierwsza okazja aby bliżej poznać te zwierzęta. Uczniowie karmili zwierzęta. Dowiedzieli się, w jaki sposób o nie dbać i utrzymać je w dobrej kondycji i zdrowiu. Po obejrzeniu koni nastąpił oczekiwany przez dzieci moment – przejażdżka na koniu pod okiem instruktora. Wszystkie dzieci z ochotą siadały na konia i próbowały jazdy konnej. Mamy nadzieję, że wycieczka do Kobylanki spowoduje, że nasi uczniowie zechcą kontynuować naukę jazdy konnej i spośród nich wyrośnie zawodowy dżokej lub amazonka.
Wycieczka była udana, dostarczyła wszystkim wiele radości i niezapomnianych chwil.