Szkolny dzień sportu

Wtorek 20 czerwca był pięknym, słonecznym i wypełnionym ruchem dniem…. Uczniowie brali udział w różnych formach aktywności, ucząc się, jak z pożytkiem dla swojej kondycji fizycznej i psychicznej spędzać czas. W szkole odbył się dzień sportu i tradycyjnych gier.

Tworząc relację fotograficzną z wydarzenia, uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości

Uczniowie wyszli ze szkolnych ławek, by uczestniczyć w różnych rozgrywkach i zabawach związanych z aktywnością fizyczną. Sala gimnastyczna, korytarze, boisko szkolne i plac zabaw stały się terenem różnorodnych form aktywności. Uczniowie jeździli na czas na hulajnodze, rywalizowali w grze w kręgle, rzucali rzutkami do celu, grali w tenisa stołowego, pokonywali tor przeszkód na sali gimnastycznej, grali w badmintona czy skakali na skakankach i spędzali czas na placu zabaw. Rozgrywki odbywały się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz szkoły, zawsze przy wtórze okrzyków zachwytu – lub jęku zawodu – i śmiechu biorących w nich udział. Uczestnicy zaproponowanych przez nauczycieli aktywności mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności fizyczne, a także świetnie się bawić. Oprócz zabaw typowo sportowych uczniowie grali w tradycyjne gry planszowe, piłkarzyki, a także przygotowali plakat promujący aktywne spędzanie wolnego czasu.

przyg. KMR, tekst: Lena (kl. 8a), fot. Dominika, Julia, Patryk i Adam (kl. 8b)