XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia uczniowie klas 3-5 wzięli udział w konkurencjach matematyczno-sportowych. Uczniowie mogli równocześnie sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia i sprawność fizyczną. 

Tworząc relację fotograficzną z wydarzenia, uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości

Przedstawiciele klas musieli odpowiadać na pytania, przy okazji  wykonując różne aktywności fizyczne, takie jak odpijanie piłki, podrzucanie, kozłowanie trafianie w bramkę do unihokeja. Dodatkową konkurencją było odszyfrowanie, przez reprezentantów klas, krzyżówki matematycznej. Wydarzenie miało na celu naukę tabliczki mnożenia w formie zabawy. Podczas wykonywanych czynności uczniowie musieli bezbłędnie odpowiedzieć na  pytania zadawane przez nauczycielkę matematyki, panią Marzenę Tenerowicz. Walka była bardzo wyrównana, ale ostatecznie, po dogrywce, wygrała klasa 5a. Kolejne miejsca uzyskały klasy:  4, 3 i 5b. Uczestnikom serdecznie gratulujemy znakomitej znajomości tabliczki mnożenia oraz odwagi i dużego zaangażowania. Do zobaczenia za rok!