Światowy Dzień Guzika

W 2022 roku Dzień Guzika obchodziliśmy w poniedziałek 12 grudnia. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawnym konkursie przyszywania guzika na czas i szacowania ilości guzików w szklanym naczyniu…

Chociaż przez lata wymyślono różne typy zapięć i zamków, to guziki cały czas nie wychodzą z mody – prawdopodobnie w tej chwili mamy na sobie chociaż jeden z nich. Ich święto przypada na 12 grudnia. W tym dniu uczniowie klas od VI do VIII mogli wykazać się umiejętnością przyszywania guzika na czas. Wszyscy reprezentanci klas wywiązali się z powierzonego im zadania celująco. Uczestnicy minikonkursu mogli także
pobawić się w szacowanie liczby guzików umieszczonych w szklanym cylindrze z podziałką. Najbliżsi prawidłowego wyniku byli uczniowie klasy VIb i to oni otrzymali nagrodę – czekoladę z orzechami.

przyg. M. Tenerowicz