Sukces w konkursie „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”

5 kwietnia br. w siedzibie Radia Kraków odbył się finał konkursu fotograficzno–graficznego dla uczniów szkół podstawowych Małopolski pt. “Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia,dziadek się stosuje” . II miejsce w konkursie zajął i uzyskał tytuł laureata uczeń naszej szkoły – Kryspin Ryczek.

Konkurs został zorganizowany przez małopolską Policję wraz z partnerem projektu, Samorządem Województwa Małopolskiego pod Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty Barbary Nowak oraz  pana Mariusza Bartkowicza – Prezesa Zarządu Radia Kraków S.A.Konkurs miał za zadanie popularyzowanie zasad bezpieczeństwa wśród seniorów, osób najbardziej narażonych na działanie oszustów, kradnących często dorobek ich całego życia. Intencją konkursu była również integracja międzypokoleniowa.

Zadanie uczestników polegało na wykonaniu pracy konkursowej w dowolnej technice, na przykład w postaci: zdjęcia, grafiki, komiksu czy mema. Praca miała być skierowana do seniorów, a dotyczyć miała  oszustw, z jakimi ci mogą spotkać się na co dzień.

Serdecznie gratulujemy Kryspinowi, uczniowi klasy 5b, który, zajmując II miejsce, może się poszczycić tytułem laureata tego konkursu.

przyg. Agnieszka Turska