Rajd na Magurę Wątkowską

Tegoroczny Dzień Patrona szkoły przeżyliśmy znowu na szlaku. Tym razem wędrowaliśmy na szczyt Magury Wątkowskiej, gdzie wzięliśmy udział w mszy świętej, odprawionej w tym samym miejscu, w którym eucharystię odprawił Jan Paweł II w 1953 roku w czasie wędrówki po Beskidzie Niskim.

W słoneczny ranek 31 maja dwie grupy uczniów: klas 4-6 i klas 7-8 wyruszyły pod opieką nauczycieli, by różnymi szlakami wyjść na szczyt Magury Wątkowskiej. Młodsi zdobywali szczyt, idąc żółtym szlakiem od strony Bartnego, a starsi wędrując szlakiem zielonym z Folusza. Obie grupy spotkały się w samo południe na szczycie, gdzie ks. Paweł Karczmarczyk, inicjator rajdu, odprawił mszę świętą. Następnie zeszliśmy do Bartnego na chwilę relaksu i pieczenie kiełbasek. Cały czas sprzyjała nam przepiękna wiosenna aura i doskonałe humory. Już zaczynamy planować, gdzie powędrujemy w przyszłym roku.

przyg. B. Ludwin