Marsz żonkilowy

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w Marszu Żonkilowym, który w niedzielę 4 czerwca 2023 r. przeszedł ulicami Gorlic w ramach  XIII Dnia Osób Niepełnosprawnych. Wcześniej przygotowali żonkile…

Wszystko rozpoczęło się od mszy świętej w Parafii pw. Św. Jadwigi Królowej, która była odprawiona w intencji chorych i niepełnosprawnych oraz ich rodzin i opiekunów. Po zakończonej mszy po raz XI wyruszył barwny Marsz Żonkilowy z chorymi, niepełnosprawnymi oraz wolontariuszami. Uczestnictwo w tej uroczystości wpisała się już w tradycję naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Wolontariusze wraz z opiekunami rozdawali specjalnie przygotowane na tę okazję żółte żonkile – symbol nadziei. Po liturgii wszyscy w barwnym korowodzie dotarli do celu, jakim był stadion OSiR , gdzie odbył się piknik integracyjny. To piękne wydarzenie poprzedziły szkolne warsztaty plastyczne, w czasie których zostały wykonane krepinowe kwiaty. Warsztaty zintegrowały starszych i młodszych wolontariuszy naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy tak chętnie i bezinteresownie poświęcają swój wolny czas i energię.

przyg. R. Hotloś