Mikołaj niejedno ma zadanie…

Mikołajki to czas radości z obdarowywania się…

Aby dbać o zdrowy rozwój dzieci i młodzieży Mikołaj w tym roku przyniósł ... nie tylko słodycze, ale też bidony na zdrową wodę. Oprócz tego Niektóre z klas z okazji mikołajek wzięły udział w wyjściach i wyjazdach. Uczniowie przygotowywali również prezenty dla siebie nawzajem.

Przekazanie uczniom dystrybutorów wody pitnej

Inicjatorami pojawienia się ogólnodostępnych ujęć wody pitnej w szkole byli rodzice, którzy pozyskali sponsorów tej inwestycji. Pan Jan Przybylski, wójt Gminy Gorlice, wraz z panią Agatą Cup, dyrektorem OZEA, odsłonili jeden z dystrybutorów przygotowany jako mikołajkowy prezent dla uczniów. Od dziś dzieci mogą korzystać z punktów z filtrowaną wodą na korytarzach szkolnych. Każdy uczeń otrzymał też od Mikołaja, „zaproszonego” do szkoły przez Radę Rodziców, bidon na wodę, co ma ogromny wpływ na proekologiczne wychowanie młodego pokolenia, bo ogranicza wykorzystanie naczyń jednorazowych (często plastikowych).

Cała szkoła, a szczególnie dzieci edukacji wczesnoszkolnej długo przygotowywały się na wizytę św. Mikołaja – uczyły się wierszyków i piosenek, a także układów tanecznych po to, by zadziwić Mikołaja swoimi występami! Już od samego rana uczniowie z niecierpliwością spoglądali na drzwi nasłuchując dzwoneczków, zwiastujących przybycie tego wyjątkowego gościa. Uczniowie zostali obdarowani prezentami, a cały dzień minął w cudownej, świątecznej atmosferze. 


Klasa 5a  postanowiła spędzić 6 grudnia na kręgielni. Była wspólna zabawa, wspólny posiłek i integracja klasowa w całym tego słowa znaczeniu. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, uczniowie powrócili do szkoły, gdzie czekał na nich słodki upominek od szkolnego Mikołaja.

Mikołaju! Dziękujemy i do zobaczenia za rok!