Jaskiniowcy i Gwiazdy Kopernika

przyg. S. Tutko

Uczniowie klas 1-3 w ramach „Spotkania ze Sztuką” wzięli udział w warsztatach historyczno – plastycznych, dotyczących naszych przodków i tego, co pozostawili nam po sobie.

Uczniowie na warsztatach historycznych

Z prezentacji i pogadanki dzieci dowiedziały się o zwyczajach i zachowaniu pierwszych na świecie ludzi. Dodatkowo, uczniowie zdobyli wiedzę na temat materiałów, z jakich pra – przodkowie wykonywali farby i pędzle, w jaki sposób oświetlali ciemne korytarze jaskiń, a także jak podpisywali swoje skalne malowidła. Z największym entuzjazmem spotkała się jednak plastyczna część spotkania, w której to dzieci miały okazję wcielić się w rolę jaskiniowców i spróbować swoich sił w malarstwie naskalnym. Dodatkowo, klasy I wzięły udział w warsztatach „Gwiazdy Kopernika”, na których uczniowie mieli okazję porozmawiać o planetach, sprawdzić jak wyglądają i czym się charakteryzują, by na końcu spotkania stworzyć unikalną pracę plastyczną na ten temat.