Gala wręczenia nagród laureatom Konkursu Biblijnego

„Z Dobrą Nowiną przez życie”

We wtorek 6 czerwca br. uczeń klasy 7, Tadeusz Przybycień, otrzymał nagrodę oraz zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata podczas uroczystej gali na zakończenie Biblijnego Konkursu Tematycznego „Z Dobrą Nowiną przez życie”. Gala odbyła się w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich, a nagrody wręczyli abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, oraz Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty.

Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy w Kaplicy Pałacu Arcybiskupiego – miejscu szczególnym, bowiem tutaj 1 listopada 1946 Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II, patron naszej szkoły przyjął święcenia kapłańskie. Następnie laureaci przeszli do sali, z której okna przemawiało trzech papieży: Jan Paweł II, Benedykt XVI, Franciszek. Tam abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, oraz Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty wręczyli laureatom, w tym naszemu uczniowi Tadeuszowi, nagrody oraz zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata konkursu. W przemówieniu wieńczącym galę abp Marek Jędraszewski odniósł się do wydanego przed laty zbioru przemówień i rozważań kardynała Stefana Wyszyńskiego „Idzie nowych ludzi plemię”. Prymas Tysiąclecia napisał w rozważaniu, że mijają pokolenia, przychodzą kolejni ludzie, niosąc nadzieję na to, że świat będzie bardziej solidarny, braterski i przeniknięty cywilizacją miłości. Metropolita krakowski wobec laureatów powtórzył słowa kardynała Wyszyńskiego: „Idzie nowych ludzi plemię”, którzy przyniosą Polsce coś pięknego, szlachetnego i godnego. Jednocześnie podziękował uczniom za udział w konkursie. 

Do laureatów słowa skierowała również Barbara Nowak. Gratulując laureatom kurator oświaty zwróciła uwagę na trud, jaki uczniowie włożyli w poszerzanie wiedzy o czymś, co jest ważne, co nas kształtuje ku dobru.

Raz jeszcze gratulujemy Tadeuszowi sukcesu i uczestnictwa w pięknej uroczystości w miejscu ważnym i symbolicznym dla wielu Polaków

przyg. P. Czech