Festiwal Fizyki

Festiwal Fizyki to Ogólnopolski Konkurs zorganizowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe i skierowany do młodzieży klas ósmych. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: jedna z klasy 8a i jedna z klasy 8b..

Z klasy 8a drużyna w składzie: Łukasz Piecuch, Gabriel Sekuła, Natalia Szarowicz i Kamil Tabor wykonali cykl doświadczeń pt: „Spadanie” ,z klasy 8b drużyna w składzie: Ilona Makowiecka, Szymon Bochenek, Maciej Jerzak i Mateusz Kozioł wykonali doświadczenia zatytułowane: „ Płynna kolumna”. Doświadczenia były starannie zaplanowane, wykonane oraz sfilmowane przez uczniów. Filmiki zostały przesłane, na podany przez organizatorów adres mailowy, w określonym terminie – do 12 stycznia. Opiekę merytoryczną nad zespołami sprawowała pani Marzena Tenerowicz, nauczycielka fizyki.

przyg. M. Tenerowicz