Festiwal Fizyki dla uczniów klas 1-3

W dniu 27 marca uczniowie klas ósmych oraz członkowie Klubu Młodego Odkrywcy zaprezentowali doświadczenia fizyczne swoim młodszym kolegom, uczniom klas 1-3. Pokaz doświadczeń odbył się w ramach Szkolnego Festiwalu Fizyki.

Nie zabrakło doświadczenia z jajkiem, prezentacji siły wyporu, ciśnienia atmosferycznego, pokazu istnienia oporu powietrza, pokazu zmiany środka ciężkości piłki, doświadczenia z hologramem, lewitującej bańki mydlanej,  działania elektromagnesu czy pokaz wybuchu wulkanu oraz lampy lawy. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać niektóre doświadczenia oraz pobawić się cieczą nienewtonowską. Nauczyli się również jak przebić wykałaczką nadmuchany balon czyli utworzyć z niego szaszłyk.