Wycieczka do Krosna

W poniedziałek 20 września 2021 r. odbyła się wycieczka do Krosna, w której wzięli udział uczniowie klasy II wraz z opiekunami: Lidią Szydłowską i Marią Urban. Celem naszej wyprawy było zwiedzanie Muzeum Motoryzacji oraz Centrum Dziedzictwa Szkła.

Pierwszą atrakcją zwiedzania Muzeum Motoryzacji w Zespole Szkół Mechanicznych
w Krośnie było poznanie kolekcji liczącej ponad 80 pojazdów, które jeździły po polskich drogach od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się na lekcję lotnictwa. W czasie zajęć uczniowie mogli wsiąść za stery szybowca i samolotu. Największą atrakcją dla dzieci były symulatory i tunel lotniczy. 

Po krótkim odpoczynku i posiłku w restauracji udaliśmy się do Centrum Dziedzictwa Szkła. Niewiarygodne, ile nasi uczniowie w ciągu trzech godzin dowiedzieli się o produkcji szkła! W muzeum, po zejściu na najniższe piętro, znaleźli się oni przy rozpalonym piecu hutniczym. Tutaj z bliska obserwowali, z czego i jak powstaje szkło, a następnie samodzielnie mogli wybić medale ze szklanej surówki i namalować obrazek na szkle. Kolejno uczniowie odwiedzili warsztat obróbki i zdobienia szkła. Dodatkowo mieli okazję zobaczyć film o hucie szkła i uczestniczyć w eksperymentach i zabawach ze szkłem. Na zakończenie pobytu
w Centrum uczniowie dokonali zakupu szklanych pamiątek, które zachwyciły pięknem
i oryginalnością.

Wycieczka z pewnością na długo zapisze się w pamięci naszych uczniów.

przyg. wychowawca Lidia Szydłowska