Rajd Papieski

Dzień Dziecka 1 czerwca uczniowie naszej szkoły świętowali w bardzo aktywny sposób, wspominając równocześnie Patrona Szkoły – Jana Pawła II. Wyruszyliśmy na szlak prowadzący pod Krzyż Milenijny w Ropicy Polskiej…

Najmłodsze klasy podążały szlakiem kapliczek Gorlickich zaś starsi wyruszyli różnymi trasami, aby w końcu spotkać się pod Krzyżem Milenijnym stojącym w Ropicy Polskiej i wspólnie odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia. Następnie przeszliśmy do kościoła, gdzie przed relikwiami Jana Pawła II wspólnie odmówiliśmy Litanię do Patrona Szkoły, ułożoną przez społeczność szkolną. Zwieńczeniem naszej wyprawy było udanie się do Willi Ludwinów, gdzie zostało zorganizowane ognisko, gry zespołowe oraz zabawy na świeżym powietrzu.

przyg. O. Mituś i P. Machowska, kl. 8b (KMR)