Książki to przygody, podróże i obrazy. Ten kto czyta książki, ten żyje dwa razy!

21 kwietnia czworo uczniów z naszej szkoły: Marta Pabisz, Jakub Skórski, Stanisław Musz, Tadeusz Przybycień przystąpiło do eliminacji XXIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Odkrywaj historię  z bohaterami serii Puk, puk! Marcina Przewoźniaka„.

To pełne akcji i humoru książki, które  w atrakcyjny sposób przybliżają mniej lub bardziej znane fakty i postaci z historii Polski. W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach odbył się I etap konkursu do którego zgłosiło się 11 uczniów z Gminy Gorlice. Uczestnicy  rozwiązywali test sprawdzający wiedzę na temat bohaterów, rzeczy, wydarzeń i miejsc opisanych w dwóch książkach z serii „ Puk, puk! Zastałem króla? oraz „Puk, puk! Otwórzcie drzwi!”. Laureatami zostały 3 osoby z największą ilością punktów. Wśród nich znalazł się uczeń klasy VI naszej szkoły Tadeusz Przybycień, przed którym przygotowania do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się 2 czerwca. Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział i zachęcamy do następnych konkursów.

przyg. Anna Siarkowicz