Konkursy matematyczne

17 marca, wraz z tysiącami uczniów na całym świecie, 43 śmiałków zmierzyło się z zadaniami matematycznymi w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, a 24 marca  11 uczniów przystąpiło do konkursu matematycznego „Krakowska Matematyka”.

W Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” uczniowie rozwiązywali testy w kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet. Koordynatorem konkursu w Polsce jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wyniki już w maju.

Natomiast w ramach konkursu matematycznego „Krakowska Matematyka” organizowanego przez Towarzystwo Matematyczne w Krakowie. etap szkolny z powodzeniem pokonało dwóch uczniów: Stanisław Musz z klasy V b oraz Tadeusz Przybycień z klasy VI i to ich prace zostały przesłane do Krakowa. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

Opiekunkami uczniów konkursów matematycznych były Panie: Adriana Mikołajczyk, Kinga Nowak i Marzena Tenerowicz.