Andrzejki

W ostatnim tygodniu listopada naszej szkole odbywały się klasowe andrzejki. Uczniowie przygotowywali różnorakie wróżby, żeby zachować tradycję tego dnia. Oczywiście nie zabrakło też małego poczęstunku.

W czasie andrzejkowych zabaw pojawiły się klasyczne wróżby, takie jak lanie wosku, przebijanie serc z imionami, losowanie przyszłego zawodu, układanie butów oraz wiele innych. Nie zabrakło również pomysłowości naszych uczniów z klas starszych, przygotowali między innymi: rzucanie monetą do kubeczka, rzut trzema kostkami – suma oczek wskazywała nam wróżbę, wróżba z datą urodzenia, kwiatowa wróżba oraz wróżba z kart. Uczniowie klas 1-3 udali się do Skansenu w Szymbarku, gdzie wzięli udział w zabawach i wróżbach, czekał tam na nich również smakowity poczęstunek.

przyg. Oliwia i Gabriela, uczennice klasy 8b (KMR)