XVI Olimpiada Matematyczna Juniorów

24 września dokładnie o godzinie 9.00 uczniowie klas VII i VIII rozpoczęli pisanie części testowej zawodów stopnia pierwszego XVI Olimpiady Matematycznej Juniorów. Olimpiada odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: z klasy VII a -Karolina Ciombor, Justyna Wierzbicka, Klaudia Myszkowska, Maciej Wróbel, z klasy VII b – Patrycja Machowska, Oliwier Janik, Karol Musz, z klasy VIII a Dominika Mituś, Aleksandra Kawa, Nadia Janik. Przed uczniami jeszcze druga część zawodów, samodzielne przesłanie rozwiązań zadań tekstowych do organizatora konkursu, do dnia 12 października. Osoby zakwalifikowane do zawodów drugiego stopnia będą w nich uczestniczyć 16 stycznia w Krakowie. Trzymamy kciuki. Opiekunami uczniów są Panie Kinga Nowak i Marzena Tenerowicz.

Autor: M. Tenerowicz