Klub Młodego Reportera

Strona główna | Autorskie www | Reportaże filmowe i fotograficzne | Sukcesy | Inne efekty pracy

Reportaże filmowe

Wynikiem działalności młodych reporterów są reportaże filmowe o różnej tematyce – dotyczą np. Patrona szkoły – „Światłość w ciemności„, zagrożeń w internecie – „Happening„, historii szkoły – „Szkoła naszych dziadków„, niezwykłych postaci – „Burmistrz w sutannie”, specyfiki regionu – „Obczaj swój przysiółek”, czy ciekawych miejsc w okolicy – „Gorlicki park„, Wiele reportaży filmowych ma charakter okolicznościowy związany np. ze świętami – „Boże Narodzenie – moc wiary i tradycji „.

Powstanie filmu wiąże się zawsze z długimi przygotowaniami: gromadzimy materiał, przeprowadzamy wywiady, montujemy film, dodajemy oprawę dźwiękową.

Reportaż „Wczoraj…Dzisiaj…” powstał w ramach realizacji tzw. projektu edukacyjnego. Chcieliśmy pokazać życie młodzieży kiedyś – za czasów młodości naszych dziadków oraz rodziców. Zajęliśmy się szkołą z tamtych czasów, modą, rozrywkami i ciekawostkami minionych lat…

Reportaż filmowy „Sensacja XX wieku – Polska znowu wolna” powstał we współpracy Klubu ze Skansenem Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku. Dzięki przychylności pracowników skansenu młodzi reporterzy mogli nakręcić materiał dotyczący odzyskania niepodległości w pomieszczeniach i plenerach z okresu, którego dotyczył reportaż.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYBRANYCH EFEKTÓW NASZEJ PRACY:

I miejsce w Konkursie Filmowym Paschinale – zobacz film

Wyróżnienie w Konkursie Filmowym Paschinale – zobacz film

I miejsce w Gminnym Konkursie na Reportaż Filmowy – zobacz reportaż

Reportaż okolicznościowy „Boże Narodzenie – moc wiary i tradycji „zobacz film

„Roboty tańczą walca”, czyli efekty pracy młodych programistówzobacz film

Uczymy się od profesjonalistów

Członkowie Klubu mieli okazję kilkakrotnie odwiedzić studio Telewizji Polskiej w Krakowie oraz studio Radia Kraków, gdzie profesjonalni dziennikarze i technicy dzielili się swoim doświadczeniem z młodymi miłośnikami sztuki reporterskiej.

Reportaże fotograficzne

Młodzi reporterzy przygotowali również prace, które wzięły udział w Konkursie na reportaż fotograficzny „Oblicza Ojczyzny” zorganizowany w ramach V edycji przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości” z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Reportaż miał być fotograficzną interpretacją wiersza Tadeusza Różewicz pt. „Ojczyzna” – zobacz reportaże