Klub Młodego Reportera

Strona główna | Autorskie www | Reportaże filmowe i fotograficzne | Sukcesy | Inne efekty pracy

Sukcesy w konkursach

W 2018 roku klubowicze przygotowali dwa filmiki reklamujące Stróżówkę. Praca nad filmikami była nietypowa, ponieważ musiały one powstać w języku niemieckim, dlatego korzystaliśmy z pomocy pani Urbanik – nauczycielki języka niemieckiego. Przygotowane filmy zostały zaprezentowane w Konkursie Filmowym Paschinale organizowanym w ramach obchodów 10-lecia pracy w inicjatywie Pasch – „Szkoły Partnerzy Przyszłości” przygotowanych we współpracy z Goethe Institut w Warszawie przez szkołę w Ropicy Polskiej.

Obydwa filmy zdobyły uznanie jury. Jeden otrzymał I nagrodę i statuetkę Złotego Niedźwiedzia (nawiązującą do nagrody na Berlinale – Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie), natomiast drugi wyróżnienie.

I miejsce w Konkursie Filmowym Paschinale

Film nagrodzony pierwszym miejscem w konkursie Paschinale

Wyróżnienie w Konkursie Filmowym Paschinale

Film wyróżniony w konkursie Paschinale

Nie był to pierwszy sukces naszego Klubu. Rok wcześniej, w 2017 roku wywalczyliśmy I miejsce w Konkursie na reportaż z akcji dotyczącej zagrożeń w internecie.

I miejsce w Gminnym Konkursie na Reportaż Filmowy

Tradycyjnie co roku członkowie Klubu i sympatycy biorą udział w konkursach fotograficznych i filmowych, niejednokrotnie odnosząc w nich sukcesy. W 2019 roku fotografia ucznia klasy VIII, Jakuba Duszy, zdobyła wyróżnienie w Polsko-Słowackim Konkursie Fotograficznym „Mój Beskid Niski”zobacz reportaż z wernisażu

W 2020 roku w czasie nauki zdalnej uczniowie wzięli udział w konkursie fotograficznym na dyptyk pokazujący zmiany w przyrodzie. Konkurs zorganizowano w ramach Dnia Papieskiego – zobacz prace konkursowe.