Zdobywamy Gorlicką Odznakę Górską

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stróżówce postanowili zdobyć Gorlicką Odznakę Górską., dlatego w ostatnich dniach października chętni wybrali się na Górę Cmentarną, Ferdel i Pustki.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stróżówce postanowili zdobyć Gorlicką Odznakę Górską. Z okazji zbliżającego się listopada na pierwszy cel obrali Górę Cmentarną (357 m n. p. m.), gdzie znajduje się Cmentarz Wojskowy nr 91. Po zapaleniu zniczy i krótkiej modlitwie uczniowie wrócili do szkoły.

Następnie w piękną, ostatnią sobotę października  młodzież wybrała się na Ferdel (640 m n. p. m.) z wieżą widokową. Mimo silnego wiatru wszyscy uczestnicy dotarli na szczyt, gdzie z wieży mogli podziwiać piękno Beskidu Niskiego. Na wieży widokowej można było przybić sobie pamiątkową pieczątkę, która potwierdzała zdobycie góry. Po zejściu do Wapiennego uczniowie odpoczywali przy tężni solankowej oraz na placu zabaw.

Korzystając z pięknej pogody, kilkoro uczniów wraz z rodzicami wybrało się na Pustki ( 446 m n. p. m.)

Uczniowie bardzo polubili wędrowanie. Pozostało im tylko 12 szczytów do zdobycia.

przyg. K. Nowak