Wycieczka po ziemi sądeckiej

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce po ziemi sądeckiej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – Koło przy Parafii pw. Narodzenia NMP w Gorlicach.

Pierwszym punktem wyprawy był spacer po ścieżce w koronach drzew, czyli po leśnym molo w Starym Sączu. Następnie uczniowie zwiedzili Sanktuarium św. Kingi, gdzie wysłuchali życiorysu patronki Starego Sącza. Przy ołtarzu papieskim, gdzie w 1999 r. odbył swoją wizytę i kanonizował św. Kingę Jan Paweł II, odprawiona została msza św.

  Na zakończenie wycieczki uczniowie pojechali do Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, gdzie zobaczyli jak toczyło się życie 150 lat temu, jak wyglądały dawniej zawody takie jak stolarz czy krawiec i jak wyglądała dawniej apteka czy poczta.

przyg. K. Nowak