Szkolny Konkurs na Doświadczenie Uczniowskie z Fizyki

13 grudnia odbył się, po raz kolejny, Szkolny Konkurs na Doświadczenie Uczniowskie z Fizyki, skierowany był do uczniów klas 7 i 8. Doświadczenia przygotowane przez uczniów były bardzo różnorodne.

Zdjęcie uczniów robiących doświadczenie z fizyki

Tworząc relację fotograficzną z wydarzenia, uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości

Zaprezentowano obwody elektryczne, elektroniczne, działanie fotowoltaiki, szereg doświadczeń ze świeczką, jajkiem zachowującym się jak piłka, z tarciem, siłą bezwładności, lampą lawą, cieczą nienewtonowską a nawet przeprowadzono próbę implozji. Jury konkursu w składzie: Małgorzata Dranka, Kinga Nowak, Sławomir Gorzkowicz i Marzena Tenerowicz, miało duży problem z wyłonieniem najciekawszych doświadczeń. Pod uwagę było brane merytoryczne przygotowanie uczniów oraz  sama prezentacja doświadczeń.

I miejsce ex aequo uzyskali: 1. Tadeusz Przybycień kl. VIII i 2. Zespół pod kierunkiem Szymona Bugno kl. VIII – Michał Nabożny, Michał Wojnarski kl. VIII, Michał Wal kl. VII a

II miejsce: 1.Jakub Święch kl. VII b

III miejsce ex aequo : 1. Ania Dusza kl. VIII  i 2. Antonina Chmura kl. VII a

Ponadto przyznano trzy wyróżnienia: 1. Julia Wąs kl. VII b, 2. Roksana Gryboś i Julia Abram kl. VII a, 3. Oliwia Turek i Izabela Wojciechowska kl. VIII

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!