Śladem muzyki i gwiazd

15 maja 2023 r. pierwszaki z naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w audycji muzycznej, zorganizowanej przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach. uczniowie wzięli również udział w Warsztatach Edukacyjno – Astronomicznych „Gwiazdy Kopernika” w Dworze Karwacjanów.

Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w audycji muzycznej, zorganizowanej przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach. Audycja dedykowana najmłodszym miała na celu wprowadzenie ich w świat dźwięku, a także zachęcenia do podjęcia nauki w szkole muzycznej. Koncert, którego wysłuchały dzieci pozwolił im na zapoznanie się z utworami muzyki klasycznej, granej na wielu, różnorakich instrumentach.

Po wspaniałych występach, nasi uczniowie wzięli udział w Warsztatach Edukacyjno – Astronomicznych „Gwiazdy Kopernika” w Dworze Karwacjanów, gdzie zwiedzili wystawę „Mikołaj Kopernik – życie i dzieło” oraz oglądnęli krótką prezentację na ten temat. Dodatkowo, dzieci miały okazję porozmawiać o planetach i przyjrzeć się temu, jak wyglądają i czym się charakteryzują. Podczas części plastycznej pierwszaki mogły stworzyć własne asteryzmy (części gwiazdozbiorów), co spotkało się z dużym entuzjazmem uczniów.

przyg. S. Tutko