Pamiętamy o tych, którzy odeszli

Korzystając ze sprzyjającej pogody, w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, uczniowie szkoły odwiedzili cmentarze z okresu I wojny  światowej znajdujące się na terenie naszej miejscowości.

W tym roku uczniowie klasy 2 odwiedzili cmentarz wojenny nr 92 w Stróżówce.

Uczniowie klasy 7b wybrali się na cmentarze znajdujące się daleko od naszej szkoły i rzadko odwiedzane z powodu trudnego dojścia, tj. cmentarze nr 94, nr 95 i nr 96. Na tych cmentarzach pochowano żołnierzy wielu narodowości poległych podczas krwawych walk w Galicji Zachodniej w 1915 r.

Uczniowie z klasy 8b również nie zapomnieli o Miejscach Pamięci Narodowej. W przededniu Wszystkich Świętych odwiedzili cmentarz wojenny nr 93. Była chwila zadumy nad grobami poległych oraz zapalenie zniczy.

Wolontariusze naszej szkoły dotarli również do cmentarzy  nr 93, 95 i 97  z okresu I wojny światowej na terenie Stróżówki.

Na wszystkich odwiedzanych cmentarzach zostały zapalone znicze na znak pamięci o tych, którzy oddali swoje życie za naszą niepodległość. Dla niektórych uczniów było to pierwsze wyjście na te cmentarze i stało się nie tylko lekcją wychowawczą, ale wspaniałą lekcją historii w terenie.