Konkurs „Na skrzydłach aniołów”

W poniedziałek, 18 grudnia 2023 roku, został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Na skrzydłach aniołów”. Jury wybrało prace najbardziej oryginalne i kreatywne. Wszystkie dzieła można było podziwiać na wystawie, która zdobiła hol naszej szkoły i wprowadziła nas w świąteczny nastrój.

Wystawa aniołów przygotowanych przez uczniów

 Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli klas początkowych wraz z nauczycielami wspomagającymi. Został ogłoszony na prostych zasadach. Trzeba było wykonać dowolną techniką anioła. Był on adresowany do uczniów klas I-III, co miało rozbudzić w dzieciach pasje twórcze. Prace oddane przez uczniów były wykonane na bardzo wysokim poziomie i wyrażały ich pomysły w atrakcyjny sposób. Zwycięzców wyłoniło jury konkursowe w składzie: Pan Bartłomiej Belniak – karykaturzysta, rysownik, grafik, instruktor Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, Pani Beata Wróblewska – wicedyrektor szkoły, Pani Anna Siarkowicz – nauczycielka plastyki.

Nagrodzone prace:

Klasa III – I miejsce – Michał Leśniak, II miejsce – Sebastian Orłowski, III miejsce – Damian Przybyłowicz.

Klasa II – I miejsce – Mateusz Bugno, II miejsce – Aleksandra Kussyk, III miejsce – Kornelia Makowiecka.

Klasa I b – I miejsce – Mikołaj Zieliński, II miejsce – Milena Wacławska, III miejsce – Alan Gryboś

Klasa I a – I miejsce – Martyna Święch, II miejsce – Julia Worytko, III miejsce – Walentyna Fabis.

Jury wybrało prace najbardziej oryginalne, kreatywne i wykonane w sposób pracochłonny. Wszystkie dzieła małych artystów można było podziwiać na wystawie, która zdobiła hol naszej szkoły i wprowadziła nas w świąteczny nastrój.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom tego konkursu oraz sponsorowi części nagród – „Centrum Magnata”, Gorlice, ul. 11 Listopada 27.