Konkurs Kangur Matematyczny

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Przystąpiło do niego 37 uczniów naszej szkoły.

Konkurs „Kangur Matematyczny” wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach wiekowych, w tym roku 21 marca w pierwszy dzień wiosny. Uczniowie z klas 2-8, którzy przystąpili do konkursu pilnie się do niego przygotowywali pod okiem swoich nauczycieli. Życzymy wszystkim uczniom zadowolenia z przystąpienia do tego nietypowego konkursu oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników.