Sesja DOSIĘGNIJ GWIAZD

Sesja astronomiczna dla klas I-III

Dnia 26 września członkowie Klubu Młodego Astronoma, wraz z opiekunką Klubu panią Marzeną Tenerowicz, przygotowali sesję astronomiczną dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Tematyką sesji był nasz Układ Słoneczny.

Klubowicze  pokazali  przygotowaną przez siebie  prezentację multimedialną na powyższy temat oraz przedstawili ciekawostki astronomiczne. Nasi młodsi koledzy, pod czujnym okiem i przy pomocy Klubowiczów, wykonywali modele rakiet z papieru i kartonu, komety z orzechów oraz kolorowali kredkami, na kartce papieru, modele  Marsa i Jowisza. Na sesji wystrzelona została również rakieta na sprężone powietrze, wykonana przez członków KMA. Przedstawiony był także model Układu Słonecznego z kul styropianowych połączonych sznurkiem, z zachowaniem skali odległości obiektów astronomicznych. Nie zapomniano o sylwetce naszego rodaka- Mikołaja Kopernika,  znanego uczniom biorącym udział w sesji. Przy wspólnej zabawie uczniowie wzbogacili i poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą budowy Układu Słonecznego.

przyg. M. Tenerowicz