Szkolna sesja astronomiczna  „Dosięgnąć gwiazd”

przyg. M. Tenerowicz

Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię…

W Roku Mikołaja Kopernika, 18 października  w naszej szkole odbyła się sesja astronomiczna  „Dosięgnąć gwiazd” przeznaczona dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, a przygotowana przez Klub Młodego Astronoma.

Członkowie Klubu Młodego Astronoma, pod kierunkiem opiekunki Klubu Pani Marzeny Tenerowicz, przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące naszego wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika, budowy Układu Słonecznego,   przypomnienia postaci pierwszego polskiego kosmonauty Mirosława Hermaszewskiego, zapoznania się z przyszłym polskim kosmonautą Sławoszem Uznańskim  czy zapoznania się z Arturem Chmielewskim, naszym człowiekiem w NASA. Uczniowie dowiedzieli się również jakie zwierzęta były już w kosmosie oraz kiedy człowiek po raz pierwszy postawił swoją stopę na Księżycu. Zapoznali się także z planami dotyczącymi osiedlenia człowieka na Marsie. Wspólnie z członkami Klubu wystrzelili rakietę z napędem na sprężone powietrze oraz uczestniczyli w budowie modelu Układu Słonecznego, w odpowiedniej skali, model przygotowany przez członków KMA. Podsumowaniem sesji była seria pytań skierowana do prowadzącej sesję oraz kolorowanie odbitek  planet wykonywane przez uczniów.