Podwójna victoria w powiatowych zawodach koszykarskich trójek

W basketbalowym turnieju zorganizowanym w dniu 20 października 2021 r. przez MZS nr 1 w Gorlicach wzięło udział pięć reprezentacji szkół podstawowych powiatu gorlickiego.  Po zaciętym boju zwycięstwo w obu kategoriach odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej w Stróżówce.

Wszystkie mecze były bardzo wyrównane  i przyniosły  wiele emocji, a zespoły, które toczyły ze sobą bezpośrednie pojedynki pokazały, że nie są tu przypadkiem.

Podwójny sukces jest tym większy, iż po raz pierwszy w długiej historii zmagań na koszykarskich parkietach, udało się przełamać naszym drużynom niepodzielną hegemonię gorlickich szkół w tej dyscyplinie sportowej.

Po zakończonym turnieju zwycięskie ekipy odebrały wyróżnienia w postaci pamiątkowych dyplomów oraz medali. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy ze Stróżówki  będą reprezentantami powiatu gorlickiego w zawodach szczebla rejonowego, które odbędą się 17 listopada w hali gorlickiego OSiR.

Składy drużyn:

Dziewczęta: Oliwia Mituś (C), Marcelina Stec, Laura Janik, Maja Urzędowska

Chłopcy: Oliwier Janik (C), Dawid Brzęk, Karol Musz, Kacper Skrobot

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy życząc dalszych sportowych sukcesów.