Welcome to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stróżówce   Click to listen highlighted text! Welcome to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stróżówce

Zajęcia rozwijające z zakresu programowania

Zajęcia rozwijające z zakresu programowania odbywały się od lutego do maja w II półroczu roku szkolnego 2021/2022. Kontynuacja zajęć rozpoczęła się we wrześniu roku szkolnego 2022/2023.

Celem zajęć jest poszerzenie kompetencji uczniów w zakresie programowania oraz nabycie podstawowych umiejętności kodowania w języku Python. Uczestnicy zajęć kształtują umiejętności algorytmicznego myślenia, planowania działań zmierzających do rozwiązania konkretnych problemów oraz implementacji swoich rozwiązań w Pythonie.

Nauka programowania jest bardziej atrakcyjna dzięki edurobotom Photonom, które w roku szkolnym 2022/2023 towarzyszą uczestnikom zajęć. Photony można programować zarówno na platformie Scratch jak i w języku Python.

Na jednych z zajęć uczniowie w ramach nauki programowania postanowili nauczyć swoje roboty tańca. Pisanie programu sterującego choreografią robotów wymagało przemyślenia, stworzenia algorytmu, zakodowania. A potem przeprowadzenia wielu testów i wprowadzenia poprawek, by w końcu efekt był zadowalający – Photony trzymały się w rytmie walca wiedeńskiego, wykonując przy tym taneczne ewolucje.

Obejrzyj taniec Photonów, klikając na zdjęciu.

Skip to content Click to listen highlighted text!