Słodka wycieczka do… Fabryki Czekolady

25 września uczniowie klasy 3 odbyli autokarową wycieczkę do Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie – pierwszej na Podkarpaciu Fabryki Czekolady….

Dzieci wzięły udział w warsztatach, które rozpoczęły się od obejrzenia filmu
w kinie 3D pt. „Pochodzenie kakao” oraz „Historia kakao i czekolady”, dzięki którym dowiedziały się skąd pochodzi surowiec do wytwarzania czekolady oraz jaką historię posiada kakao i czekolada. Po obejrzeniu krótkometrażowych filmów, uczniowie z uwagą wysłuchali prelekcji na temat produkcji czekolady od ziarenka do tabliczki. Następnie, mieli okazję zrobienia własnego, czekoladowego lizaka, a także „wytworzenia” swojej, unikatowej tabliczki czekolady. Wszyscy uczestnicy wycieczki mogli również zaprojektować i ozdobić opakowanie na własne słodkości. Dodatkowo, w trakcie warsztatów dzieci miały możliwość  degustowania różnych rodzajów czekolad – mlecznej, gorzkiej, białej i różowej. Wycieczka należała do bardzo udanych, a uśmiechy na twarzach uczniów mówiły jedno: Kochamy czekoladę!!!