XXIV Dzień Papieski – „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”

13 października 2024 r. obchodziliśmy XXIV Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Uczniowie szkoły włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin…

W tym dniu tysiące Polaków oddawało  hołd św. Janowi Pawłowi II poprzez uczestnictwo w Mszach świętych, czuwaniach modlitewnych oraz konferencjach poświęconych nauczaniu Papieża Polaka.

Obchody Dnia Papieskiego to nie tylko czas refleksji duchowej, ale liczne wydarzenia kulturalne, gala nagród TOTUS TUUS oraz publiczna zbiórka pieniędzy dla zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin w którą, jak co roku, włączyli się również uczniowie naszej szkoły. Po zakończeniu Mszy świętych w Bazylice Narodzenia NMP w Gorlicach, młodzież prowadziła kwestę na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Pieniądze, które zostały zebrane podczas kwesty trafią do podopiecznych wspomnianej fundacji i pomogą im w dalszym rozwoju intelektualnym i duchowym, a także realizacji swoich marzeń i celów życiowych.