Uroczysty apel upamiętniający Patrona Szkoły

W poniedziałek, 21 października 2024 roku, cała społeczność szkolna zgromadziła się na uroczystym apelu z okazji 46. rocznicy wyboru Patrona naszej szkoły, Karola Wojtyły, na papieża. Wydarzenie rozpoczęło się występem uczniów z klas 1-3, którzy zaśpiewali utwór „Nie zastąpi Ciebie nikt”.

Ich pełen zaangażowania śpiew wprowadził nas w atmosferę refleksji nad życiem i pontyfikatem Jana Pawła II, przypominając o jego niezastąpionej roli zarówno w historii Polski, jak i Kościoła. W dalszej części apelu przypomniano znaczenie Dnia Papieskiego, który obchodzony jest rokrocznie, by uczcić życie i pontyfikat Papieża Polaka. Następnie przywołano wspomnienia wydarzenia sprzed 46 lat – wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Nie zabrakło również odniesień do nauczania Jana Pawła II, szczególnie skierowanego do młodzieży. Papież wielokrotnie zachęcał młodych ludzi, by „wymagali od siebie, choćby inni od nich nie wymagali”. Uczniowie zostali zaproszeni do refleksji nad tymi słowami i do realizowania w codziennym życiu wartości, które głosił patron naszej szkoły. Apel zakończył się symbolicznym złożeniem kwiatów przy obrazie Jana Pawła II przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.