Świetny debiut młodych koszykarzy

W czwartek 17 listopada na hali sportowej w Szymbarku  odbyły się Mistrzostwa Gminy Gorlice w minikoszykówce, w których zwycięstwo odniosła drużyna reprezentująca naszą szkołę.

Zawody  zostały zorganizowane w ramach Sportowych Igrzysk Dzieci. Uczestniczyło w nich 8 szkół, które rywalizowały o tytuł mistrza oraz prawo reprezentowania gminy w zawodach powiatowych. Drużyna Szkoły Podstawowej w Stróżówce skutecznie, przez cały turniej broniła dostępu do własnego kosza, grała zespołowo  i kontrolując każdy mecz od początku do końca wygrała wszystkie spotkania. Wojciech Podwika, kapitan naszej drużyny rzucił 26 punktów i został najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju. Młodzi koszykarze osiągnęli duży sukces oraz zdobyli nowe  doświadczenie, które na pewno przyda się w kolejnych meczach tym razem na etapie powiatowym.

Szkołę reprezentowali: Wojciech Podwika, Adam Mituś, Hubert Woźniak, Jakub Święch, Adrian Chmielnik, Bartosz Wacławski, Stanisław Musz oraz Antoni Smoła.

Gratulujemy zwycięstwa i trzymamy mocno kciuki za kolejne skuteczne potyczki na koszykarskich parkietach.

przyg. S. Gorzkowicz