Dziewczyny z brązu, chłopcy ze złota

W pierwszym tygodniu listopada na hali sportowej w Kobylance, odbyły się Igrzyska Młodzieży w Koszykówce, Zawody zakończyły się dla uczniów naszej szkoły podwójnym sukcesem..

Organizatorem zawodów był SZS Gminy Gorlice, a toczona rywalizacja odbywała się  w ramach sportowego współzawodnictwa szkolnego  2021/2022. W turnieju gminnym w dniach 4 i 5 listopada 2021 r. uczestniczyło 6 drużyn żeńskich i 8 męskich. Nasi chłopcy wywalczyli w turnieju 1 miejsce, nie dając żadnych szans pozostałym drużynom. Dobrą grą w obronie i skutecznością rzutową swoje spotkania wygrywali zdecydowaną przewagą punktów i to oni powalczą w dalszym szczeblu rozgrywek. Oliwier Janik oraz Dawid Brzęk okazali się najskuteczniejszymi zawodnikami turnieju zdobywając wspólnie 53 punkty.   Drużyna dziewcząt również znalazła się w strefie medalowej. Wygrywając dwa z trzech rozegranych spotkań ostatecznie  zajęła 3 miejsce, pokazując jak ambitnie i do końca należy walczyć o każdy punkt. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Stróżówce pokazali, że potrafią świetnie grać w koszykówkę, godnie reprezentować szkołę i respektować zasadę walki Fair Play.

Drużyny  zagrały w składach:

Dziewczęta – Marcelina Stec( 15 pkt), Oliwia Mituś( 4 pkt), Maja Urzędowska, Nadia Tomalska, Julia Tacyn ( 12 pkt), Magdalena Nowak, Gabriela Wacławik, Natalia Kaleta.

Chłopcy – Oliwier Janik(30 pkt), Dawid Brzek(23 pkt), Kacper Skrobot( 6pkt ), Kacper Miarecki( 7 pkt), Karol Musz( 4 pkt), Kacper Bawołek( 4 pkt), Patyk Ziomek, Adrian Sarnecki.

przyg. S. Gorzkowicz