Dzień Języków Europejskich

26 września 2024 w szkole odbył się Dzień Języków Europejskich. Celem obchodów było poszerzenie wiedzy o Europie i językach europejskich oraz zaprezentowanie umiejętności językowych naszych uczniów

Głównym elementem obchodów była wystawa plakatów prezentujących w atrakcyjny sposób kraje i języki europejskie. Na konkurs wpłynęło 25 plakatów, które można obejrzeć na specjalnej wystawie.
W konkursie plakatów zwyciężyli :
1 miejsce dla Emilii Wachowskiej, Magdaleny Przybyłowicz i Oliwii Orłowskiej z klasy 7a, których praca najlepiej oddaje formę plakatu i informuje o wspólnym pochodzeniu języków europejskich.
2 miejsce dla Wiktorii Tacyn i Gabrieli Wszołek z klasy 7a za najciekawszą formę prezentacji dającą dużo informacji i możliwość aktywnego poznawania krajów i języków europejskich.
3 miejsce dla Justyny Góry i Gabrieli Duszy z klasy 7a za interesującą prezentację jednego kraju i języka przedstawiającą wiele istotnych ciekawostek.
Oprócz wystawy uczniowie klas szóstych zaprezentowali angielskie piosenki włączające wszystkich do śpiewania i zabawy ruchowej. Organizatorami obchodów byli nauczyciele języka angielskiego: mgr Monika Charit i
mgr Kazimierz Adamczyk.