Sukces w konkursie „Pędzlem i piórem o tej, która sercu najbliższa”
przyg. B. Ludwin
22 kwietnia miał miejsce finał gminnego konkursu „Pędzlem i piórem o tej, która sercu najbliższa”. Uczniowie z terenu Gminy Gorlice prezentowali swoje wizje przyszłości dla miejscowości, w których mieszkają. Wszystkie prace były niezwykle interesujące, a kilka z nich zostało szczególnie docenionych przez jury. Wśród nagrodzonych znalazła się wizja Stróżówki przedstawiona przez uczennicę naszej szkoły.

Pomysłodawca konkursu Wójt Gminy Gorlice Jan Przybylski jest równocześnie fundatorem nagród dla zwycięzców. Konkurs tradycyjnie odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych. Najmłodsi uczestnicy konkursu, uczniowie klas I – III przygotowali projekt widokówki ukazującej atrakcję turystyczną, która powstanie w przyszłości w ich miejscowości. W tej kategorii naszą szkołę reprezentowała Antonina Dutka z klasy II. Natomiast uczniowie klas IV – VIII zaprezentowali oryginalne pomysły na strategię rozwoju swojej wsi. Projektując przyszłość miejscowości należących do Gminy Gorlice, uwzględnili harmonijne połączenie tradycji, natury i nowoczesności.
W tej kategorii Szkołę w Stróżówce reprezentowała Małgorzata Bochenek z klasy VIII, która zaprezentowała pracę chorej koleżanki, Julii Przepióry, uczennicy klasy IV. Jury w składzie: p. Agnieszka Skowronek – Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Gorlice, p. Bogumił Łasak – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych Rady Gminy Gorlice oraz p. Agata Cup – Pełnomocnik Wójta Gminy Gorlice ds. Oświaty, zdecydowało, że praca przygotowana przez Julię, a przedstawiona przez Małgorzatę zasługuje na podium. Wizja Stróżówki uplasowała się na II miejscu w konkursie. Bardzo się cieszymy i mamy nadzieję, że wszystkie pomysły Julki zostaną zrealizowane. Najbardziej zależy nam na tych dotyczących szkoły, a jest to między innymi budowa basenu na jej terenie. 🙂
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyjątkowo kreatywnych pomysłów.






















