Wycieczka do zamku w Nowym Wiśniczu

22 maja uczniowie klasy 5 wzięli udział w wycieczce do zamku w Wiśniczu – jednej z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych rezydencji obronnych w Polsce. Już od pierwszych chwil uczniowie mogli poczuć wyjątkowy klimat tego miejsca i przenieść się w świat dawnych rycerzy, królów i zamkowych legend

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie zamkowych podziemi oraz muzeum tortur. To miejsce wzbudziło wiele emocji i zainteresowania. Uczniowie poznali dawne narzędzia tortur oraz sposoby karania stosowane przed wiekami. Następnie wzięli udział w warsztatach rycerskich, które pozwoliły im przenieść się w dawne czasy, poznać historię rozwoju broni od czasów pierwotnych po koniec XVII wieku. Mieli też możliwość przez chwilę poczuć się wojem, rycerzem, poćwiczyć bezpieczną walkę na miecze i szable czy załadować i wystrzelić z katapulty.  Kolejną atrakcją była wizyta w Bastionie VR. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii wirtualnej rzeczywistości uczniowie mogli przenieść się do średniowiecznego świata i poczuć się jak prawdziwi uczestnicy dawnych wydarzeń. Była to wyjątkowa lekcja historii połączona z nowoczesną edukacją i świetną zabawą  Na koniec uczniowie  zwiedzili zamek,  poznali jego historię, dawnych właścicieli oraz ciekawostki związane z życiem codziennym w minionych wiekach. Uwagę wszystkich zwróciły piękne komnaty, dziedziniec oraz imponujące fortyfikacje. Wycieczka do Wiśnicza była dla uczniów nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy historycznej, ale również czasem wspólnej integracji, rozmów i dobrej zabawy. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni nowych doświadczeń.