Wiosenny Przegląd Piosenki

21 kwietnia w sali Ośrodka Kultury w Ropicy Polskiej odbył się Wiosenny Przegląd Piosenki, w czasie którego swoje talenty wokalne prezentowali najmłodsi uczniowie z terenu Gminy Gorlice. Nie zabrakło też przedstawicieli naszej szkoły. Dzieci bez tremy i z ogromnym zaangażowaniem interpretowały przygotowane przez siebie utwory muzyczne.

Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów, którzy zaprezentowali następujące utwory muzyczne:

Aleksandra Niemiec kl. 1a  – „Wiosna w błękitnej sukience”

Paweł Mikosz kl. 1a – „Zielony mosteczek ugina się”

Aleksandra Bugno kl. 2b – „Motylem byłam”

Kaja Ludwin kl. 2b – „Kukułeczka”

Piotr Łukasik kl. 2b – „Za górami, za lasami”

Julia Worytko kl. 3a  – „W moim ogródeczku”

Milena Wacławska kl. 3b – „Wiła wianki”

Ana Vuckovic kl. 3b – „Lipka”

Emilia Kicwak kl. 3b – „Chodź, pomaluj mój świat”

Anna Jamro kl. 3b  – „Przyszła wiosna”

Wszystkie występy budziły spore emocje i kończyły się gromkimi brawami publiczności. Jury, złożone z dyrektora ośrodka kultury oraz przewodniczącego rady gminy, doceniło wokalne prezentacje młodych wykonawców i uznało, że w każdym z nich drzemie spory potencjał. Żaden z uczestników nie wyszedł bez nagrody, którą stanowiły pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.