Sukces w XXV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – mój autorytet”
przyg. P. Czech
22 maja 2026 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zębie odbyła się uroczysta gala podsumowująca XXV edycję Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – mój autorytet”, podczas której uczennica naszej szkoły, Ania Jamro, została nagrodzona za zajęcie II miejsca.

Uczestnicy konkursu z całego województwa mieli okazję zaprezentować swoje talenty literackie, plastyczne i multimedialne, inspirując się życiem oraz nauczaniem św. Jana Pawła II. Ania, startując w kategorii komputerowej dla klas I–III szkoły podstawowej, stworzyła pracę w edytorze grafiki Paint przedstawiającą postać Ojca Świętego podczas górskiej wędrówki. Jury doceniło pomysłowość i estetykę wykonania, przyznając naszej uczennicy II miejsce. Do konkursu, organizowanego corocznie przez Gminę Poronin oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zębie i wpisanego do wykazu konkursów Kuratorium Oświaty w Krakowie, zgłoszono ponad 700 prac uczniów z całego województwa małopolskiego w kategoriach: literackiej, plastycznej i komputerowej. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w kategorii komputerowej dla klas I–III, w której startowała Ania Jamro, oceniano ponad 30 prac. Jak podkreślali organizatorzy, poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego sukces naszej uczennicy jest dla szkoły ogromnym wyróżnieniem.
Serdecznie gratulujemy Ani osiągniętego sukcesu i życzymy dalszego rozwijania swoich talentów.






















