Mała wielka wyprawa
przyg. Agnieszka Klara
Korzystając ze słonecznej, pięknej pogody, 10 września dzieci z klasy IIIa pod opieką Pani Agnieszki Klary i Pani Marii Urban wybrały się na wycieczkę do Dominikowic, na wieżę widokową na Łysuli. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie lokalnego środowiska przyrodniczego.

Łysula w Beskidzie Niskim mierzy 551 metrów wysokości. Wieża ma 32 metry, a główny taras ulokowano na 28 metrach. Wieża wyposażona jest w zjeżdżalnię. Szczyt jest w pełni zalesiony. Ponieważ tego dnia była piękna pogoda, dzieci mogły z góry podziwiać piękny krajobraz. Na pobliskiej polanie uczniowie mogli upiec kiełbaskę czy pograć w piłkę. Wracając z wieży, chętnie kupowały lody i gofry. Oczywiście udało im się zaobserwować różne dary jesieni (m.in. kolorowe liście, szyszki, żołędzie). Dzieci poznawały przyrodę w najlepszy sposób – patrząc, słuchając i dotykając.






















